Do ponožky vložila svojmu dieťaťu nastrúhaný zemiak. Pozrite sa, aký problém tým vyriešila!

2238

Ak má dieťa horúčku, pre rodiča je to mimoriadne stresujúca situácia. Niektoré štúdie potvrdzujú teóriu, že v prípade, že je malé dieťa zdravé, netreba sa trápiť tým, že má horúčky. No určite to nie je prvá vec, ktorá vám napadne, keď vaše bábätko nechce prestať plakať.

Pamätajte, ak zvýšená teplota pretrváva, navštívte lekára! No popritom, čo telo vášho dieťaťa bojuje s infekciami, ktoré spôsobujú horúčku, môžete vyskúšať niekoľko krokov pre to, aby sa cítilo lepšie. Toto je niekoľko zaručených spôsobov, ako znížiť dieťaťu horúčku v priebehu niekoľkých minút.

  1. Nastrúhané zemiaky

Táto metóda je veľmi jednoduchá – musíte spraviť toto: najprv umyte a ošúpte zemiaky. Následne ich nastrúhajte a výsledok vložte do ponožky dieťaťa. Týmto spôsobom zrazíte horúčku a vaše dieťatko sa bude cítiť oveľa lepšie.

  1. Brandy a voda

Tento spôsob je síce veľmi jednoduchý, no zároveň extrémne efektívny. Najprv musíte zriediť trochu brandy v rovnakom množstve vody. Do zmesi namočte gázu. Nadbytočnú tekutinu z nej vyžmýkajte a gázu vložte do ponožky dieťaťa.

  1. Studená utierka na čelo

Áno, toto je ďalší efektívny trik, ako znížiť zvýšenú horúčku. Stačí ak vášmu dieťaťu položíte na čelo chladnú, vlhkú utierku. Najlepšie je, keď túto metódu využijete, keď vaša ratolesť spí či odpočíva. Takýmto spôsobom znížite horúčku v priebehu 10 minút!

Toto je veľmi dôležité, aby ste si to zapamätali: Svojmu dieťaťu by ste mali dodať dostatok studeného jedla a chladných nápojov, čím znížite teplotu tela zvnútra. Je veľmi dôležité, aby ste ho udržiavali hydratované. Snáď vám tento článok pomôže a nezabudni ho zdieľať s priateľmi a rodinou.

ZDIEĽAŤ