Máte problémy s vypadávaním vlasov? Pokiaľ strácate denne približne 50-100 vlasov, nemusíte sa ničoho báť, pretože je to úplne bežná vec. Oveľa horšie môže byť, keď si vypadávanie vlasov všimnete vy, či vaši priatelia.

V nasledujúcom článku sa dozviete 3 spôsoby, ako zabrániť vypadávaniu vlasov.

Vajce

Vajcia obsahujú veľké množstvo síry, ktorá obsahuje kolagén. Kolagén podporuje rast vlasov. Vajíčka tiež obsahujú bielkoviny a ďalšie minerálne látky, ktoré taktiež výrazne podporujú zdravie vašich vlasov.

Stačí zmiešať 1 bielok s lyžicou olivového oleja, naniesť na vlasy a nechať pôsobiť približne 20 minút. Potom vlasy dôkladne umyte. Vaše vlasy budú potom zdravé a lesklé.

Ibištek

Stačí rozmixovať 2 kvety ibišteku s dvomi čajovými lyžičkami olivového oleja. Vzniknutú pastu potom naneste na vlasy, nechajte pôsobiť približne 2-3 hodiny a vlasy následne umyte studenou vodou.

Cibuľa

Aj táto surovina výrazne dokáže pomôcť pri bojovaní s vypadávaním vlasov. Cibuľa taktiež obsahuje mnoho kolagénu, avšak slúži skôr ako prevencia. Stačí nakrájať cibuľu a potom z nej urobiť šťavu, ktorú potom naneste na pokožku hlavy a nechajte pôsobiť 20 minút a potom umyte vlasy vodou.