Prevarte banán, vypite tekutinu a neuveríte, čo to spraví s vašim spánkom!

1207

Určite všetci z nás poznáte tie nepokojné noci, keď jednoducho neviete zaspať, prehadzujete sa z boka na bok a za celú noc nie ste schopní spať viac ako len pár hodín. Čím viac sa snažíte zaspať, tým viac vaša myseľ pracuje a takto sa môže stať, že sa nevyspíte vôbec.

Čo spôsobuje poruchy spánku?

Poruchy spánku často spôsobuje úzkosť, stres, nočné vyjedanie chladničky, lieky na tlak, či časté používanie mobilných telefónov. Aj keď je pravda, že niektoré lieky vám pomôžu ľahko zaspať, problém je však v tom, že tieto lieky zvyšujú potrebu močenia a rovnako ako aj ostatné veci narúšajú spánok.

My však máme pre vás skvelý recept, vďaka ktorému sa budete môcť v pokoji vyspať celú noc.

Recept na banánový čaj:

Banány, no zvlášť banánové šupky obsahujú draslík a horčík, vďaka ktorým vaše svaly budú uvoľnené počas celej noci a vy sa lepšie vyspíte. Použite len šupky z bio banánov, ktoré neboli postrekované.

Ak náhodou takéto nezoženiete, môžete použiť aj obyčajný banán, avšak bez šupky, pretože tie obsahujú veľa postrekovaných látok.

Potrebujeme:

  • 1 banán
  • 1 hrniec s 250 ml vody
  • štipka škorice (voliteľné)

Postup:

Jediné čo potrebujete urobiť je odrezať oba konce banána, narezať banán na kolieska, dať dole šupku a postupne vložiť do vody kolieska a šupku z banána. Priveďte do varu a povarte 10 minút. Po dovarení sceďte tekutinu a ak chcete, môžete pridať štipku škorice.

Nápoj vypite hodinu pred spaním a kolieska banánu môžete zjesť.

Zdroj: healthtipsportal