Nabudúce, keď sa budete cítiť unavení a budete mať nedostatok energie, dajte si namiesto škodlivých energetických nápojov prírodný energetický nápoj, ktorý si môžete urobiť aj sami.

Okrem zdravých ingrediencií vám môže tento nápoj pomôcť spáliť 2/3 tuku v oblasti brucha, samozrejme ak ho budete konzumovať pravidelne. Príprava je veľmi rýchla, jednoduchá a výsledok je veľmi chutný a zdravý. Ak chcete môžete ním nahradiť aj obľúbenú kávu.

Hlavnou zložkou je zelený čaj. Zdravotné účinky zeleného čaju sú všetkým dobre známe. Okrem toho dáva telu energiu, čo pomáha pri chudnutí a spaľovaní tukov. Zelený čaj obsahuje polyfenoly, z ktorých väčšina sú katechíny. Tie vedú k zníženiu množstva tukového tkaniva. Zelený čaj tiež znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb, posilňuje imunitný systém a pomáha zlepšiť koncentráciu. Ako teda pripraviť prírodný energetický nápoj?

Potrebujete:

  • 6 vrecúškov zeleného čaju
  • 250 ml vody
  • šťava zo 4 citrónov
  • Stevia(voliteľné)
  • Mätové lístky (voliteľné)

Príprava:

Dajte vrecúška zeleného čaju do horúcej vody a lúhujte 5 až 10 minút. Medzitým odšťavte 4 citróny. Čaj nechajte vychladnúť, potom pridajte šťavu z citrónov, prírodné sladidlo podľa vášho výberu a niekoľko kociek ľadu. Môžete pridať i lístky mäty pre extra chuť a vzhľad.